#16 - papież Franciszek

Cześć!
Dzisiaj chciałbym się z Wami podzielić autografem Papieża Franciszka!

Kim jest Papież Franciszek?
Franciszek, łac. Franciscus, właśc. Jorge Mario Bergoglio SI –argentyński duchowny rzymskokatolicki, w latach 1998–2013 arcybiskup Buenos Aires i tym samym prymas Argentyny, w latach 2001 –2013 kardynał, 266. papież i 8. Suweren Państwa Watykańskiego (od 13 marca 2013).
Posługuje się językami: hiszpańskim, włoskim, niemieckim, francuskim, łaciną, piemonckim oraz angielskim, zna też portugalski. Na studiach uczył się także klasycznej greki.
Franciszek jest pierwszym papieżem z kontynentu amerykańskiego, a także pierwszym spoza Europy od czasu papieża Grzegorza III (pontyfikat 731–741). Jest również pierwszym jezuitą wybranym na papieża i pierwszym zakonnikiem od czasu papieża Grzegorza XVI (pontyfikat 1831–1846).
Człowiek Roku 2013 według magazynu „Time”.Co należy zrobić aby otrzymać autograf?
Wiem, że wszyscy mówią, że piszą listy na podany adres itd itd. Mój list na dzień dzisiejszy z tego co wiem do Ojca Świętego nie dotarł. Dlatego postanowiłem wypełnić formularz kontaktowy (list napisałem po polsku) po około miesiącu, list z Watykanu przyszedł do mnie. Niestety nie pamiętam strony, więc Wam jej nie podam, ale myślę, że powinniście być w stanie to wyszukać.

W razie problemów, skontaktuj się ze mną poprzez e-maila czy wiadomość na fanpage'u. 

Michał ;)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#29 - Dymitr Błaszczyk "Sprawdzam Jak"

#50 - Reprezentacja Portugalii w Piłce Nożnej Mężczyzn

#52 - Mateusz Morawiecki